HTML

Újra Stewart (Nationwide)

2010.02.15. 14:44 victor vacendak

Tony Stewart hát éven belül ötödször nyerte a Daytona International Speedway-en rendezett Nationwide futamot. Ez volt Stewart hatodik Nationwide diadala, a DRIVE4COPD 300-ason a Kevin Harvick Inc. 4-es rajtszámú Oreo/Ritz Chevrolet-ját vezette sikerre.

- Köszönet Kevin Harvick-nak az autóért - mondta Smoke. - Elég vad futam volt, de örülök, hogy itt lehettem.

Stewart mögött Carl Edwards, Kevin Harvick, Justin Allgaier és Brian Vickers ért célba a Top5 tagjaként.

A mindig esélyes Kyle Busch az utolsó kanyarban csúszott ki, míg ő a belső fal irányába szánkázott a füvön, bajtársai a célvonal felé vették az irányt.

A Danica Patrick körüli média hisztéria némileg csendesedni fog valószínű, mert a  pilótaként is tevékenykedő fotómodell nem nyújtott éppneséggel átlagon felülit. A 15. helyről rajtolt, és a 26. volt, mikor baleset történt a 15 hely környékén. Josh Wise és Colin Braun akadtak össze, és a legtöbb közvetlen üldöző beléjük szállt. Patrick lassított, a szpotter sem tudta megmondani merre van esély kerülni. A füst betakart midnent, az utolsó pillanatban balra rántotta a kormányt, de így is elkapta az egyik pörgő roncsot az autójának jobb eleje. Összesen kilencen ütköztek, heten ki is estek azonnal.

- Csak végig akartam érni - mondta Patrick, aki még 11 futamon áll rajthoz 2010-ben. - Sokat tanultam ma, úgy éreztem egyre javulok, de aztán nem tudtam kikerültni a pörgő autókat.

Nem sokkal később egyik Patrick főnöke, Dale Earnhardt Jr. is pórul járt. A 91 körben Edwards meglökte Juniort, az autója pedig azonnal a levegőbe emelkedett.

- Mikor fejjel lefelé csúszol, szikrák repkednek mindenfelé, akkor fogalmad sincs ki csapódik beléd, mi történik körülötted - mondta Junior. - Az üléseket a Hendrick gyártja, sosem teszteltük le őket ilyen körülmények között. De jó tudni, hogy remekül állják a sarat.

A JR Motorsports számára nagyon sokba került ez a két baleset.

- Utána fogok számolni, hogy áll most az egyenlegünk - tette hozz Earnhardt. - Nagyjából 400,000 dollárból gazdálkodunk ebben az évben, hamarosan kiderül, mennyire veti vissza a költségvetésünket a baleset.

A rendezők piros zászlóval szakították meg a futamot, mert roncseltakarításra volt szükség.

A mezőny másik női tagja, Chrissy Wallace már az első körben falnak ütközött és kiesett.